Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama gminy

Program „Czyste Powietrze”

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Narzędziem w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez osoby fizyczne, będące właścicielami/współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 000 zł.

Dofinansowanie można uzyskać na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Program realizowany jest w latach 2018-2029.

Więcej informacji uzyskasz na stronie: www.czystepowietrze.gov.pl

Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła! (komunikat WFOŚIGW w Lublinie z dnia 24.07.2023): Treść komunikatu

 

 

O funkcjonowaniu punktu konsultacyjno-informacyjnego:

Punkt konsultacyjno - informacyjny programu „Czyste Powietrze„ znajduje się w budynku Gminy Jarczów w pokoju nr. 15 na I piętrze. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Osoba udzielająca konsultacji:

Anita Pisarczyk-Domańska, nr tel.: 84 663 45 19 (wew. 43)

 

Dane liczbowe dotyczące przedsięwzięć z terenu Gminy Jarczów:

Liczba złożonych Wniosków o dofinansowanie: 95

Liczba zrealizowanych przedsięwzięć: 45

Sumaryczna kwota wypłaconych dotacji: 1 491 905,94 zł