Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama gminy

Klub "Senior+

Klub SENIOR+ w Jarczowie powstał w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 i działa w strukturze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Jarczowie. Został utworzony w celu aktywowania środowiska seniorów do wspólnego i zorganizowanego spędzania czasu wolnego, integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych w Gminie Jarczów. Klub dysponuje 30 miejscami. Mieści się przy ul. 3 Maja 24, 22-664 Jarczów. Zajęcia w Klubie "Senior+" odbywają się  w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 13.00 do 20.00 Pomieszczenia są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Adres strony internetowej klubu:  www.facebook.com/seniorjarczow/

Uczestnikami Klubu SENIOR+ mogą być osoby, które ukończyły 60 lat i są mieszkańcami Gminy Jarczów. Uczestnictwo w zajęciach Klubu SENIOR+ jest dobrowolne i bezpłatne.

Celem Klubu SENIOR+ jest rozpoznawanie potrzeb seniorów oraz rozwijanie ich zainteresowań poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni. Ponadto seniorzy mają możliwość uczestniczyć w spotkaniach tematycznych, zajęciach kulinarnych, edukacyjnych, kulturalnych, plastycznych  i ruchowych. Dzięki tym działaniom seniorzy zabezpieczeni są przed wykluczeniem społecznym, co zapobiega procesom marginalizacji.

Działania realizowane w obecnym roku są współfinansowane ze środków otrzymanych  od Wojewody Lubelskiego w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025. Edycja 2023.  

Wójt Gminy Jarczów serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach w Klubie Senior+.

Więcej informacji oraz wszelkie druki do pobrania dostępne są na stronie GOPS Jarczów:

www.gopsjarczow.naszops.pl/klub-senior