XVI Sesja Rady Gminy

20 września 2012r.
odbędzie się XVI w bieżącej kadencji sesja

5. SPRAWOZDANIE Wójta z wykonania uchwał Rady Gminy oraz informacja Wójta o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji.
  8. Informacja o przebiegu wykonania budżetu gminy i informacji o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej Gminy Jarczów za pierwsze półrocze 2012 roku.
  9. Dyskusja
    1. w sprawie podziału gminy Jarczów na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu,
    2. w sprawie określenia szczegółowych zasad przyznania usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych, ustalania odpłatności, częściowego lub całkowitego zwolnienia z tych opłat oraz trybu ich pobierania,
    3. w sprawie zarządzenia poboru opłaty skarbowej w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso,
    4. w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
    5. w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na obszarze Gminy Jarczów,
    6. w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej.
    7. w sprawie zmian w uchwale Nr XII/54/11 Rady Gminy Jarczów z dnia 29 grudnia 2011r. w sprawie uchwały budżetowej na rok 2012.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko ds. komunalnych i drogownictwa w Urzędzie Gminy Jarczów

Ogłasza nabór na stanowisko
ds. komunalnych i drogownictwa w Urzędzie Gminy Jarczów

Szczegółowa treść ogłoszenia: plik *.pdf

Nabór na stanowisko: Kierownik biura LGD

Zarząd Stowarzyszenia „G 6 Grzędy Sokalskiej” – Lokalna Grupa Działania
Ogłasza nabór na stanowisko:
Pracownik ds. kierowania Biurem LGD – Kierownik Biura

Szczegółowe informacje

Gminne Przedszkole w Jarczowie ogłasza nabór uczestników dzieci do projektu pt. Idę do przedszkola

Dożynki 2012

Rada Gminy Jarczów
Proboszcz Parafii Rzymsko–Katolickiej w Jarczowie

Zapraszają
na

Dożynki Gminno - Parafialne
Które odbędą się dnia 19 sierpnia 2012r.
na placu przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Jarczowie

W programie:
10:45 – Zbiórka delegacji dożynkowych przy kościele parafialnym w Jarczowie
11:00 – Msza Święta w kościele parafialnym w Jarczowie
12:30 – Przemarsz korowodu dożynkowego na plac przy SOK
12:45 – Przemówienia okolicznościowe
13:30 – Występy zespołów śpiewaczych

Dodatkowe atrakcje:

• Konkursy
  • Z wiatrem za pan brat” - konkurs wiedzy o energii wiatrowej, fundator nagród EDP Renewables inwestor farmy wiatrowej Kresy
  • Grochówka i Grill
  • Plac zabaw dla dzieci
  • 21:00 zabawa taneczna z zespołem Bravo

Pamiętaj o wykonywaniu mammografii

Informacja o konferencji, która odbyła się w ramach projektu Energetyczni kreatorzy zmian.

Dnia 5 lipca 2012 roku Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny zorganizowała Konferencję pt. „Samorząd niezależny energetycznie – dobre praktyki w zakresie wykorzystania potencjału odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej”. Konferencja odbyła się w ramach projektu „Energetyczni kreatorzy zmian”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Honorowy Patronat nad Konferencją objął Pan Krzysztof Hetman - Marszałek Województwa Lubelskiego. Uczestnikami konferencji było ponad sto osób, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, wyższych uczelni, organizacji otoczenia biznesu, lokalnych grup działania i przedsiębiorstw, przede wszystkim z województwa lubelskiego. Jej celem była prezentacja doświadczeń polskich samorządów w zakresie realizacji inwestycji w branży energetyki odnawialnej oraz projektu „Energetyczni kreatorzy zmian” jako źródła inspiracji działań na poziomie lokalnym w zakresie wykorzystania potencjału odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej. Podczas konferencji zostały zaprezentowane dobre praktyki związane z realizacją projektu „Energetyczni kreatorzy zmian” i uruchomieniem pierwszej w Polsce farmy fotowoltaicznej w Wierzchosławicach oraz doświadczenia Urzędu Miasta Kisielice we współpracy z inwestorami w branży energetyki wiatrowej (na terenie gminy działa farma wiatrowa o mocy 40,5 MW - jeden z największych tego typu obiektów w kraju), a także działania Laureatów Konkursu „Najlepsze Energetyczne Partnerstwa Województwa Lubelskiego” – Partnerstwa „Dolina Zielawy i Piwonii”, Partnerstwa Powiatu Tomaszowskiego i Partnerstwa Energetycznego Gmin Powiatów Łukowskiego i Ryckiego w branży energetyki odnawialnej. Ponadto, w trakcie konferencji zostały przedstawione obecne i planowane uwarunkowania prawne oraz system wsparcia rozwoju odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej.

Pełna treść informacji o konferencji: Pobierz (*.pdf)

Informacja o wynikach konkursów na Koordynatora i Specjalistę ds. finansowych w ramach projektu: Idę do przedszkola

Informacja o wynikach konkursu na stanowisko Koordynatora:
Koordynator

Informacja o wynikach konkursu na stanowisko Specjalista ds. finansowych:
Specjalista

Listy kandydatów z konkursów na Koordynatora i Specjalistę ds. finansowych w ramach projektu: Idę do przedszkola

Lista kandydatów spełniających wymogi formalne w konkursie na stanowisko Koordynatora:
Lista Koordynator

Lista kandydatów spełniających wymogi formalne w konkursie na stanowisko Specjalista ds. finansowych
Lista Specjalista

Konferencja Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny na temat odnawialnych źródeł energii

Nowy system goapodarki odpadami

Szanowny Mieszkańcu,

W dniu 1 stycznia 2012 r. weszła w życie ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw.

Więcej Szczegółów pod poniższym linkiem:
Szczegółowe informacje o zmianach