Piknik Rodzinny 2019

Mobilny Punkt Informacyjny 10.07.2019

Ostrzeżenie przed upałem oraz burzami

W związku z komunikatem z dnia 01.07.2019r. wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (treść komunikatu IMGW) ostrzegamy mieszkańców przed:
- występującym upałem,
- możliwością wystąpienia burz z gradem,
- możliwych silnych porywach wiatru.

Zawiadomienie o przypadku ASF na terenie powiatu tomaszowskiego

Więcej informacji na stronie BIP Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tomaszowie Lubelskim w zakładce Aktualności www.piwtomaszowlub.mojbip.pl

Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Jarczów

29 czerwca 2019r.
odbędzie się nadzwyczajna sesja (VII w bieżącej kadencji)

5. Sprawozdanie Wójta z wykonania uchwał Rady Gminy oraz informacja Wójta o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji.
  6. Zapytania radnych.
  7. Odpowiedzi na zapytania radnych.
  8. Sprawy różne.
  9. Głosowanie nad uchyleniem uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Jarczów wotum zaufania.
  10. Przedstawienie raportu o stanie Gminy Jarczów za rok poprzedni.
  11. Debata nad raportem o stanie Gminy Jarczów.
    1. Głosy radnych;
    2. Głosy mieszkańców.
  12. Głosowanie w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Jarczów wotum zaufania.
  13. Głosowanie nad uchyleniem uchwały w sprawie udzielenia absolutorium dla Wójta Gminy Jarczów z tytułu wykonania budżetu za 2018 roku.
  14. Przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Jarczów oraz debata nad przedstawionym sprawozdaniem.
  15. Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy Jarczów.
  16. Przedstawienie sprawozdania finansowego Gminy Jarczów.
  17. Przedstawienie informacji o stanie mienia komunalnego Gminy Jarczów.
  18. Przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej w sprawie wykonania budżetu Gminy Jarczów.
  19. Przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy Jarczów.
  20. Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy Jarczów.
  22. Głosowanie nad uchwałą w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Wójta Gminy z wykonania budżetu za 2018 rok.
  23. Głosowanie nad uchwałą w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy Jarczów.

Obrady odbywać się będą sali 21 Urzędu Gminy Jarczów, ul. 3 Maja 24, 22-664 Jarczów

Informujemy, że sesje Rady Gminy Jarczów można obejrzeć "na żywo" na stronie internetowej Gminy Jarczów.

Kolejna fala upałów

W związku z prognozowaną, kolejną falą temperatur powyżej 30 st.C przekazujemy informację nt. postępowania w czasie upałów.
Informacja została opracowana przez Lekarza Koordynatora
Ratownictwa Medycznego WCZK LUW w Lublinie.

Wybory do Lubelskiej Izby Rolniczej

Skład Komisji Obwodowej Nr 177 w Jarczowie dla wyborów do Powiatowej Rady Lubelskiej Izby Rolniczej

Zbieramy deklaracje i ankiety w sprawie instalacji solarnych lub fotowoltaicznych

Charytatywny turniej piłki nożnej - Ojcowie Dla Jurka /Zmiana terminu/

Informujemy, iż Charytatywny Turniej Piłki Nożnej “Ojcowie dla Jurka”, który miał się odbyć 23 czerwca został przełożony na inny termin.
Z przyczyn niezależnych od Organizatorów Turniej zostanie rozegrany we wrześniu.
O dokładnym terminie rozgrywek poinformujemy w późniejszym terminie.

Wakacyjna wojewódzka akcja honorowego oddawania krwi 19.06.2019r.