Aktualna pogoda

Płatność kartą i telefonem

Ważne informacje (aby rozwinąć kliknij +, zwiń klikając -)

Bannery (aby rozwinąć kliknij +, zwiń klikając -)

80 rocznica Kampanii Wrześniowej

VIII Sesja Rady Gminy Jarczów kadencji 2018-2023

13 września 2019r.
odbędzie się VIII w bieżącej kadencji sesja

5. Sprawozdanie Wójta z wykonania uchwał Rady Gminy oraz informacja Wójta o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji.
  6. Informacja o przebiegu wykonania budżetu i kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej Gminy Jarczów za pierwsze półrocze 2019 roku.
  7. Informacja o złożonych oświadczeniach majątkowych.
  8. Informacja o realizacji zadań oświatowych oraz o wynikach egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów w roku szkolnym 2018/2019 w Gminie Jarczów (w tym Sprawozdanie z działalności Gminnego Przedszkola w Jarczowie za 2018 rok).
  9. Zapytania radnych.
  10. Odpowiedzi na zapytania radnych.
  11. Informacja przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim dotycząca ustawy z dnia 16 maja 2019 r. o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.
  13. Wybór ławnika do Sądu Okręgowego w Zamościu:
    • podjęcie uchwały w sprawie powołania Zespołu do spraw zaopiniowania kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego,
    • przerwa,
    • powołanie Komisji Skrutacyjnej,
    • zapoznanie się Rady Gminy z opinią Zespołu ds. zaopiniowania kandydata na ławnika,
    • przeprowadzenie tajnego głosowania,
    • podjęcie uchwały w sprawie wyboru ławnika.
  14. Sprawy różne.
    1. w sprawie przyjęcia rocznego „Programu współpracy Gminy Jarczów z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami mogącymi realizować zadania pożytku publicznego na 2020 rok”,
    2. w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Jarczów,
    3. uchwała zmieniająca Uchwałę Nr XXII/120/09 z dnia 24 lutego 2009 roku w sprawie ustalenia Regulaminu określającego wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego, szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość i warunki wypłacania innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy nauczycieli w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Jarczów

Informujemy, że sesje Rady Gminy Jarczów można obejrzeć "na żywo" na stronie internetowej Gminy Jarczów.

Jesienna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie 20-25.09.2019r.

Ostrzeżenie przed upałem w dniach 28-30.08.2019r. oraz upałem i burzami w dniach 29.08-01.09.2019r.

Informacja o odbieraniu umów

Ostrzeżenie przed ulewnym deszczem 13-14.08.2019

Dożynki 2019

Ostrzeżenie IMGW o Burzach z gradem 07-08.08.2019r.

Konsultacje społeczne ws. programu współpracy

Wójt Gminy Jarczów informuje, iż zostały rozpoczęte prace nad projektem uchwały w sprawie: przyjęcia „Programu współpracy Gminy Jarczów z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami mogącymi realizować zadania pożytku publicznego na 2020 rok"

Zaproszenie do udziału w konsultacjach oraz treść Zarządzenia Nr 70/19 Wójta Gminy Jarczów z dnia 6 sierpnia 2019 r. wraz z projektem programu

Zawiadomienie o podpisywaniu umów oraz aneks do regulaminu - OZE 2019.

Aneks do Regulaminu dla mieszkańców Gminy Jarczów dotyczącego uczestnictwa w ramach projektu z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii (OZE)
Treść aneksu

Obwieszczenie o wynikach wyborów do Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej