07.06.2018r.

- Treść zarządzenia Wójta

Aktualna pogoda

Płatność kartą i telefonem

Ważne informacje (aby rozwinąć kliknij +, zwiń klikając -)

Bannery (aby rozwinąć kliknij +, zwiń klikając -)

Zmiana stawki za odprowadzanie ścieków

W związku ze zmianą stawki za odprowadzanie ścieków, zatwierdzonej przez Wody Polskie Lublin od dnia 23.06.2018r. będzie obowiązywać tylko stawka za m3 ścieków dostarczanych do kanalizacji a nie od ilości osób zamieszkałych w gospodarstwie. W związku z tym dostawcy ścieków, którzy pobierają wodę z własnych ujęć muszą zamontować na tych ujęciach wodomierze, które zostaną zaplombowane i będą odczytywane przez pracowników gminy. Odczyty wodomierzy poboru wody pozwolą obliczyć ilość odprowadzanych ścieków.
Gmina proponuje aby po stronie mieszkańca pozostał zakup wodomierza a montażu nieodpłatnie dokonają pracownicy gminy.
Ustala się termin zamontowania wodomierzy do dnia 01 lipca 2018r.

Cykl spotkań Biznes Lubelskie - Tomaszów Lub. 26.06.2018r.

Zawody strażackie 2018

XXX Sesja Rady Gminy Jarczów kadencji 2014-2018

26 czerwca 2018r.
o godzinie12:00
odbędzie się XXX w bieżącej kadencji sesja

Głównym punktem porządku obrad będzie:
  • rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Wójta Gminy z wykonania budżetu za 2017 rok.
  • podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy z tytułu wykonania budżetu gminy za 2017 rok.

Pozostałe tematy:
  1. podjęcie uchwał w różnych sprawach.

Zaproszenie na spotkanie autorskie "Cudze Chwalicie swego nie znacie"

Rolne badania ankietowe 2018

Zgodnie z Programem Badań Statystycznych Statystyki Publicznej na rok 2018 Główny Urząd Statystyczny realizuje badania rolnicze w wylosowanych gospodarstwach rolnych na terenie całego kraju.
Celem prowadzonych badań jest pozyskanie rzetelnych danych m.in. na potrzeby Wspólnej Polityki Rolnej, kształtowania polityki żywnościowej kraju, analizy zmian w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Wyniki badań są wykorzystywane do oceny dotychczas stosowanych, jak i do kształtowania nowych narzędzi WPR i tworzą podstawę negocjacji w zakresie rodzaju i wielkości dotacji dla rolnictwa.

Plakat badania rolne 2018

Majówka MAryjna 20.05.2018

Bezpłatne badanie słuchu 18.05.2018

XXIX Sesja Rady Gminy Jarczów kadencji 2014-2018

18 maja 2018r.
odbędzie się XXIX w bieżącej kadencji sesja

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji
  8. Ocena zasobów pomocy społecznej (materiał znajduje się do wglądu u Przewodniczącego Rady Gminy).
    1. w sprawie zarządzenia poboru opłaty skarbowej w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso,
    2. w sprawie zaciągnięcia pożyczki długoterminowej,
    3. w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Jarczów w roku 2018,
    4. rozpatrzenie sprawy dotyczącej wydania zezwolenia na możliwość spożywania alkoholu o zawartości do 4,5 % oraz piwa w wyznaczonym miejscu publicznym – podjęcie stosownej uchwały,
    5. w sprawie zmian w uchwale Nr XXVI/158/17 Rady Gminy Jarczów z dnia 29 grudnia 2017 roku w sprawie uchwały budżetowej na rok 2018.

Komunikat Rejestr producentów surowca tytoniowego

Bieg sztafetowy z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę