„Wierszczyckie Echo” z Wierszczycy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
Zespół Ludowy „Wierszczyckie Echo” powstał pod 23 stycznia 2011r. Założycielką zespołu jest Izabela Bielawska. Zespół liczy 15 osób. W swojej niemalże ośmioletniej działalności ma za sobą wiele występów podczas uroczystości gminnych, powiatowych i regionalnych takich jak: Święto Niepodległości, 3 Maja, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Gminne Święto Sportu, dożynki, Festiwal Pieśni Biesiadnej, Pieśni Patriotycznej.
Zespół prezentował swój dorobek artystyczny w Domu Kulturyw Aleksandrowie na jubileuszu zespołu „Aleksandrowiacy”, na Koncercie Pieśni Pasyjnej w Bełżcu. W okresie Świąt Bożego Narodzenia zespół uczestniczył w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Tomaszowskim Domu Kultury, Lubyczy Królewskiej oraz w wielu kościołach powiatu tomaszowskiego. W 2012r. roku zajął III miejsce na Festiwalu Pieśni Partyzanckiej w Aleksandrowie oraz III miejsce na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku.
Zespół był organizatorem Festiwali Obrzędowości Andrzejkowej, Zapustnej, Festiwalu kolęd i obrzędowości bożonarodzeniowej w Tomaszowskim Domu Kultury oraz Festiwalu Trzech Kultur w Jarczowie z udziałem Zespołów z Ukrainy. Wystąpił także na obchodach Dni Dobrosąsiedztwa na Ukrainie.